ابزار IP Axis دوربین های ویندوز 10 را نشان نمی دهد [Quick Solution]

اگر می‌خواهید دوربین Axis را در شبکه پیدا کنید، اما ابزار IP Axis آنها را نشان نمی‌دهد، ممکن است با مشکل شبکه یا مشکل VLANS یا فایروال‌ها مواجه باشید.

در این مقاله به طور مفصل توضیح می دهم که چگونه می توانید این مشکل را برطرف کنید.

همچنین می‌توانید ویدیوی من را تماشا کنید، جایی که من نمونه‌هایی از ابزار دوربین IP Axis را نشان می‌دهم که دوربین را در شبکه پیدا نمی‌کند و چگونه می‌توان مشکل را بررسی و حل کرد.

ممکن است هنگام برخورد با دوربین های تحت شبکه هنگام شناسایی آنها از طریق ابزار IP Axis مشکلاتی ایجاد شود. این راهنما یک رویکرد گام به گام برای حل مشکل ارائه می دهد.

اتصالات فیزیکی:

بررسی اتصالات فیزیکی همیشه ضروری است. یک دوربین امنیتی معمولاً به یک سوئیچ با Power over Ethernet (PoE) متصل می شود. اطمینان حاصل کنید که کابل ها به درستی وصل شده اند، و چراغ های LED روی دوربین و رایانه عملکرد صحیح را نشان می دهند.

بررسی بخش و VLAN:

اگر اتصالات فیزیکی تأیید شد، تقسیم بندی VLAN (شبکه محلی مجازی) سوییچ را بررسی کنید. مشکلات VLAN ممکن است باعث شود دوربین در بخش دیگری قرار گیرد. توصیه ها شامل استفاده از سوئیچ غیر هوشمند یا تنظیم تنظیمات VLAN است.

عیب یابی پورت:

پورت دوربین روی سوئیچ را تغییر دهید تا مشکلات احتمالی مربوط به پورت برطرف شود. این مرحله شامل انتقال دوربین به یک پورت دیگر، اطمینان از قرار گرفتن آن در همان VLAN و بررسی اینکه آیا ابزار IP Axis دوربین را شناسایی می کند یا خیر.

عیب یابی نرم افزار:

اگر مشکل ادامه داشت، سمت نرم افزار را بررسی کنید. تنظیمات فایروال ممکن است ابزار IP Axis را مسدود کند، به خصوص در Windows Defender.

یک راه حل موقت این است که فایروال را خاموش کنید تا ببینید آیا مشکل حل می شود یا خیر. هنگامی که دوربین شناسایی شد، یک قانون فایروال برای ابزار IP Axis ایجاد کنید.

همچنین تنظیمات رابط اترنت را بررسی کنید. خاموش کردن رابط‌های استفاده نشده و اطمینان از تنظیمات مناسب می‌تواند تشخیص روان‌تر دوربین را تسهیل کند.

ویدئو: ابزار IP Axis دوربین های ویندوز 10 را نشان نمی دهد

این ویدیو را در مورد نحوه رفع مشکل با ابزار IP Axis تماشا کنید.

نتیجه:

عیب یابی مشکلات اتصال دوربین شبکه نیازمند یک رویکرد سیستماتیک است. کاربران می‌توانند با شروع اتصالات فیزیکی، رفتن به VLAN و بررسی پورت، و آدرس‌دهی تنظیمات نرم‌افزار و رابط، مشکلات مربوط به ابزار IP Axis را مشخص و حل کنند.

به یاد داشته باشید که پس از رفع مشکل، تنظیمات غیرفعال موقت را مجدداً فعال کنید.

با دنبال کردن این مراحل، کاربران می توانند احتمال شناسایی و اتصال موفقیت آمیز دوربین های Axis خود را در شبکه افزایش دهند.

منبع: https://learncctv.com/axis-ip-utility-not-showing-cameras-windows-10-quick-solution/

Pembatas dan penahan : kanstin digunakan untuk membatasi ruang dan menahan material paving, seperti aspal atau paving block.